sobota, 1 sierpnia 2009

1 sierpnia...


Nie mogłam zapomnieć o tej dacie... I choć bieg historii weryfukuje te wydarzenia, chociaż nie milkną spory o zasadność powstania, nie można przejść obojętnie obok tych wydarzeń.

W ubiegłym roku miałam okazję być w Muzeum Powstania Warszawskiego. Niezwykłe przeżycie, tym większe, że w tym dniu Muzeum zamknięte było dla zwiedzających.  Robi ono wrażenie nie tylko dzięki tematyce, którą porusza, ale też swoją niezwykłością. To nie muzeum jakich wiele, ale miejsce, które oddziałuje na każdy zmysł zwiedzającego. Odgłosy wybuchów, listy powstańców, wędrówka kanałami, film w kinie "Palladium " - nie sposób przejść obok tego obojętnie...Listy powstańców. Niezwykle wzruszające...

Na koniec słynny Liberator. Jest to jego replika w skali 1:1. W samolocie takiego typu zginął Władysław Sikorski.

Warto odwiedzić to miejsce. 
Nawet wirtualnie.
www.1944.pl

8 komentarzy:

 1. Hi Mia robi wirtualne zwiedzanie miałem szczęście nie mieszczą się w swoim blogu, i byłem zachwycony, do zobaczenia, pełen pięknych rzeczy, subtelny, wrażliwy. Robi niezwykłe rzeczy z rąk, że nie! Miło jest widzieć, jak i wyrażeń innych ludzi w innych krajach do tej pory, ładny i może powodować poważne konsekwencje. Wenezuela, a teraz jestem jednym z Twoich naśladowców. Exitos!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie miałam jeszcze okazji zwiedzić muzeum Powstania,aczkolwiek obiecałam sobie,że jak tylko będę w Warszawie,obowiązkowym punktem wycieczki będzie ww muzeum.
  Dziękuję za namiar na stronkę,lecę zwiedzać.

  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 3. Byliśmy 2 lata temu, żeby trochę uświadomić starszego syna, a że mam jeszcze 2 maluchów to na pewno pojedziemy tam ponownie.
  Wrażenie jest tak sugestywne, że nie byłam w stanie tłumaczyć pewnych rzeczy synowi, bo głos mi się łamał...
  Moim zdaniem, każdy Polak powinien to Muzeum odwiedzić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Muzeum robi wrażenie..
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. W Muzeum miałam okazje bywać, jako że mam bliziutko. Choć zbyt wiele na początku było w tym wszystkim obecnej polityki, cieszę się, że powstało i że naprawdę ktoś ma dobry pomysł na nie.
  A Twój post zainspirował mnie do napisania własnego :)

  pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 6. Rzeczywiście nie jest to zwykłe Muzeum , oddaje klimat Powstania ... Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam, że jeszcze tylko ushii napisała o Powstaniu... Mnie również (jak większości) nie przyszło to do głowy, chociaż codziennie ocieram sie o jego ślady...
  Dzięki za poruszenie i wzruszenie :))

  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Też byłam w tym roku w Muzeum. Wrażenie faktycznie niesamowite.

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...