wtorek, 12 stycznia 2016

Co nowego?

Dni mijają, a roboty w domu jakby nie ubywa :)


Ostatnie dni minęły pod znakiem styropianu i wypełniania nim wnęk, w których osadzone były grzejniki. 


Teraz wszystko spokojnie wysycha, bo krok milowy przed nami: od dziś wymiana okien! Bardzo jestem ciekawa efektu po ich wstawieniu.


W jednym z pokoi na parterze znalazłam też takie „coś” na wszystkich ścianach i szczerze mówiąc, nawet nie dociekałam, po co ? :) Jeśli to ma sprawić, że ściana będzie pięknie równa, to jestem za !A że trafił się nam remont zimową porą, to trzeba sobie jakoś radzić z temperaturą, zwłaszcza, że wszystkie grzejniki już zostały zdemontowane. Na półpiętrze dotychczas grzała w samotności tymczasowa koza ( pokazywana tu ), a od kilku dni dołączyła do niej „kózka” w piwnicy. Podarowana przez znajomego, idealna jako prowizorka na ten okres :)


A to jedno z moich ulubionych zdjęć: widok z półpiętra na parter. Otwarta przestrzeń bez zamkniętej klatki schodowej to był główny argument decydujący o kupnie właśnie tego domu.


 I mam jeden wielki plan związany z tym miejscem, którego w tym roku jeszcze się nie udało zrealizować. Już na przyszłe święta, tam na dole, obok schodów stanie wieeeeeeelka choinka, której czubek będzie sięgał aż do piętra. W tym roku się nie udało, bo tuż przed Bożym Narodzeniem pojawiła się wylewka na parterze, ale w przyszłym: musi :)


 Następny wpis pewnie będzie o oknach. Ich wymiana była koniecznością, bo były w bardzo marnym stanie. Jedynie okno w salonie jest prawie nowe, ale i ono zakończy swoją „karierę”, bo jego miejsce pojawi się wielkie, przesuwne okno z wyjściem na taras. Tej metamorfozy jestem najbardziej ciekawa.


 Nawet chciałam zrobić kilka zdjęć tarasu oświetlonego tarasu, ale po pierwszym zaliczyłam taki ślizg na oblodzonej podłodze, że ledwo aparat uratowałam :)
Pozdrawiam!

9 komentarzy:

 1. I znów troszkę do przodu :) Niesamowite przeżycie nadawanie nowego życia staremu-nowemu domowi. Czekam na dalsze poczynania :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, stale coś się zmienia i to cieszy najbardziej. Jeszcze nie widziałam, ale podobno 3 okna już wprawione :)
   Pozdrowienia!

   Usuń
 2. 3mam kciuki za choinkowe plany, jestem ogromnie ciekawa jak taaaaka choina bedzie sie prezentowała:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja to nie wiem, jak ten rok wytrzymam do następnych świąt :)))))

   Usuń
 3. No no praca wre, aż miło się patrzy jak coraz więcej za Wami. Też jestem ciekawa tego okna tarasowego, gdyż w domu który budujemy planujemy podobne okno:) pozdrawiam i trzymam kciuki za tą choinkę aby się udało:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I ja jestem ciekawa, ale zdradzę, że już coś tam widziałam tego mojego. Jeszcze muszę poczekac na wykończenie.
   Pozdrowienia!!!

   Usuń
 4. Ja już widzę oczyma wyobraźni tę choinkę. Piękna będzie. Zazdroszczę Ci jej już teraz :) Nie dziwię się, że nie możesz się jej już doczekać. Gromadź ozdoby i światełka :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, tak. Ozdób najpewniej bedzie za mało, a światełka dopiero zaczęłam gromadzic z myślą o tarasie.
   Pozdrawiam!

   Usuń
 5. Ale to srebro w połączeniu cegły w tle daje mega rewelacyjne połączenie !!! , pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...